Atletiko osvojio Superkup Evrope

Madridski Atletiko večeras je u Talinu osvojio je evropski Superkup pobedom nad gradskim rivalom Realoma sa 4:2, posle produžetaka (2:2, 1:1).

Madriđani su za 90 minuta postigli po dva gola, ali je Atletiko u narednih pola sata sa još dva pogotka obezbedio svoju treću titulu u Superkupu.

Atletiko je otvorio utakmicu golom Dijega Koste već u 1. minutu, ali je Real preokrenuo rezultat pogocima Karima Benzeme u 27. minutu i Serhia Ramosa iz penala u 62. minutu. Produžetke je obezbedio Dijego Kosta svojim drugim  golom u 79. minutu. Do trećeg Superkupa Atletiko je stigao golovima Nigeza u 98. i Koke u 104. minutu.

Atletiko je u ovom takmičenju slavio 2010. i 2012. godine, a Real je večerašnjim porazom ostao na četiri osvojena Superkupa (2002, 2014, 2016, 2017).