Bajern sa pola gasa savladao Zvezdu

Fudbaleri prvaka Srbije nisu mnogo pokazali na čuvenoj “Alijanc areni”. Nemački gigant je odigrao rutinski i postizao golove u momentuima kada su crveno-beli nagoveštavali nešto smeliju igru.

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su otvorili svoje drugo uzastopno takmičenje u Ligi šampiona. Crveno-beli izgubili su na gostovanju Barjenu rezultatom 3:0, u meču prvog kola grupe B elitnog takmičenja.

Igrači bavasrkog kluba su od starta zagospodarili terenom. Kutinjo, Perišić i Komana su pretili iz svih pozicija, dok je Zvezda imala sporu trasformaciju iz odbrane u napad.  Izabranici Vladana Milojevića su poravili taj segment od 30. minuta, međutim tada se stvorio višak za Bajern po desnoj stani terena, koji je domaći tim iskoristio. Perišić je odlično prošao, još bolje centrao, a Konan udarcem glavom u padu matirao Borjana u 34. minutu. Zvezdi je u prvom delu meča nedostajala veća agilnost brzih krilnih igrača, van La Pare i Garsijea, takođe je nedostajalo je ubacivanje iz drugog plana, dok je Marin imao malo prilika za kreaciju napada.

Ipak, nije bilo boljitka u drugih 45. minuta. Bajern je još jače krenuo ka golu našeg tima. Toliso je uzdrmao stativu, a Borjan je imao sjajne intervencije nakon udaraca Perišića i Levandovskog. Potom je hrvatski internacionalac pogodio prešku, dok je u nastavku akcije poljski napadač promašio prazan gol. Napade Bajerna na kratko je prekinula dobra akcija Zvezde iz 78. minuta kada je Marin lukavo šutirao, ali je lopta prošujala pored leve stative golmana Nojera. Ipak, posle svega nekoliko sekundi Levandovski je iskoristio lošu reakciju Gobeljića u defanzivi i duplirao prednost domaćina. To nije bilo sve od domaćina. Bajern je u zaustavnom vremenu izveo lepu akciju iz prekida koju je rutiski realizovao iskuni Miler.

Crveno beli će prvog oktobra dočekati ekipu Olimpijakosa, koja je u prvom meču grupe B nadoknadila 0:2 u okršaju sa Totenhemom stigla do konačnih 2:2 i vrednog boda.