Cedevita Olimpija bolja od Zvezde (video)

Ovo je bio prvi Zvezdin poraz od dolaska Dragana Šakote na mesto trenera.

Crvena zvezda je poražena u duelu sa Cevedita Olimpijom. Meč koji je proglašen derbi susretom devetog kola ABA lige rešen je rezultatom 75:64 za domaćina.

Crveno-beli su na gostovanju dobro počeli, ali je ekipa Cedevita Olimpije brzo ušla u potreban ritam, pa je prva četvrtina rešena tesnom prednošću od jednog koša za Zvezdu. U drugoj deonici domaći tim uspeo je i da povede, po prvi put na meču, ali su crveno-beli podigli nivo igre u završnici prvog poluvremena. Posle velike borbe na startu drugog Cedevita Olimpija stiže i do dvocifrene prednosti, a poslednju priliku da spreči poraz Zvezda je imala krajem treće četvrtine. U poslednjoj deonici utakmice domaći košarkaši su imali seriju kojom su prelomili meč u svoju korist.

Kod Zvezde najefikasniji u ovom duelu bio je Lorenco Braun sa 17 poena. Bili Beron je postigao deset. U Cedevita Olimpiji Rajan Boutrajt je ubacio koševe za 17 poena. Simonović je imao poen manje.

Ovo je bio prvi poraz tima iz Beograda od dolaska Dragana Šakote na mesto trenera.

"Čestitam protivniku na zasluženoj pobedi. Više su uložili i pametnije odigrali od nas. Sve što je u teoriji bila naša prednost, nije bila naša prednost. Mislim tu na visoke igrače, na neku agresivnost... Na kraju krajeva i na neku inteligenciju u igri, na pametnu igru... Sve smo to izgleda ostavili kod kuće", zaključio je nezadovoljni Šakota posle utakmice.

U desetom kolu Zvezda dočekuje FMP, a Cedevita Olimpija gostuje ekipi Budućnosti.

Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 75:64
(14:16, 21:16, 18:16, 22:16)
dvorana: Stožice, Ljubljana
sudije: Ilija Belošević, Saša Pukl, Marko Juras

Cedevita Olimpija: Krušlin 9, Boutrajt 17, Krampelj 0, Hopkins 4, Murić 2, Mulalić 0, Miler-Mekintajer 8, Blažič 3, Stipanović 8, Zagorac 0, Simonović 16, Cirbes 8

Crvena zvezda: Kuzmić 4, D. Braun 5, Čović 6, L. Braun 17, Davidovac 5, Lazić 0, Faje 3, Beron 10, Gist 5, Dženkins 6, Simanić 3, Odžo 0