Čelsi brzopoteznom goleadom stigao do titule u Ligi Evrope

Fudbaleri Čelsija podigli su pehar namenjen pobednku Lige Evrope. Do titule u drugom po snazi klupskom takmičenju na Starom kontinentu tim iz Londona stigao je savladavši u finalnom meču u Bakuu gradskog rivala ekipu Arselana rezultatom 4:1.
Meč u prestonici Azerbejdžana počeo je mirno, zatim je tekao bez pravih prilika i lepih akcija, ali se na kraju pretvorio u pravu goleadu, u kojoj je tim Maurisija Sarija za 20 minuta rešio pitanje pobednika.
Arsenal je krenuo nešto konkternije, dok je Čelsi prvi udarac ka golu rivala upitio tek u 36. minutu. Međutim, “plavci” su od tog trenutnka  konstantno nadadali i malo je nedostajalo da do odlaska na odmor povedu preko Žirua. Ipak, iskusni golgeter je nadoknadio propušteno posle samo četiri minuta igre u nastavku, kada je majstorski pogodio mrežu nekadašnjeg kluba. Od tog trenutka počeo je pravi pakao za ekipu Arsenal. Golman Čeh je konstantno bio na mukama, a još jedna tečna akckija Čelsija pretvorila se u gol. Igrao se 60 . minut kada je Azar lepom asistencijom proigrao Pedra, koji je udarcem u suprotan ugao duplirao prednost svog tima. Posle samo pet minuta igre “plavci su dobili penal, a siguran sa bele tačke bio je Azar. Usledio je bljesak “tobdžija” u 69. minutu kada su smanjili prednost nakon lepog gola Ivobija. Činilo se da će Arsenal krenuti na sve ili ništa, međutim posle samo tri minuta igre Čelsi je stavio tačku na ovaj duel. Azar je ponovo pogodio i na taj način se najverovatnije oprostio od dresa Čelsija.
Arsenl do kraja nije uspeda ublaži prednost, a ovim porazom izrabranici Unaija Emeriea propustili su priliku da se vrate u Ligu šampiona naredne sezone.