Čukarički dominantno do drugog kola evropskih kvalifikacija

Sve dileme oko pobednika u utakmici sa jermenskim Banantsom rešene su već u trećem minutu, kada je Luka Stojanović doveo Čukarički u vođstvo. "Brđani" su do poluvremena udvostručili prednost, a strelac drugog gola bio je Slobodan Tedić u 31. minutu. U drugom poluvremenu rasterećeni fudbaleri Čukaričkog su zaigrali još bolje i postigli su još tri pogotka, a strelci su bili Luka Luković u 50. i 75. minutu (iz jedanaesterca) i Veljko Birmančević u 72. minutu.

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što su u Jerevanu, u revanš utakmici prvog kola, pobedili Banants sa 5:0 (2:0). U prvoj utakmici, odigranoj pre šest dana u Beogradu, Čukarički je trijumfovao sa 3:0.

Sve dileme oko pobednika rešene su već u trećem minutu, kada je Luka Stojanović doveo Čukarički u vođstvo. "Brđani" su do poluvremena udvostručili prednost, a strelac drugog gola bio je Slobodan Tedić u 31. minutu. U drugom poluvremenu rasterećeni fudbaleri Čukaričkog su zaigrali još bolje i postigli su još tri pogotka, a strelci su bili Luka Luković u 50. i 75. minutu (iz jedanaesterca) i Veljko Birmančević u 72. minutu.

"Mislim da smo zasluženo pobedili, jer smo bili bolja ekipa. Bilo je važno danas da budemo ekipa do poslednjeg trenutka, poslednjeg sudijskog zvižduka. Ako imamo taj pravi pristup normalno je da kao nagradu dobijete ovo. Sve ovo je plod dobrog odnosa na pripremama, zajedništva oko iste ideje i jedinstva u ekipi", rekao je posle utakmice trener Čukaričkog Aleksandar Veselinović.

Čukarički će u drugom kolu najverovatnije igrati protiv norveškog Moldea, koji je u prvoj utakmici prvog kola pobedio Rejkjavik sa 6:0.

Banants – Čukarički 0:5 (0:2)
Strelci: Stojanović u 3. i 75. iz jedanaesterca Tedić u 31, Luković u 49, Birmančević u 71. minutu. Stadion Banantsa. Gledalaca: 2.500. Sudija: Joanis Papadopulos (Grčka) 7.

Banants: Ajrapetjan 5 - Ajvazjan 5, Kpodo 5, Voskanijan 5, Petrosjan 5 - Kamara 5, Beraghamjan 5 (od 60. Kobzar -), Dašijan 5 - Melkonjan 5, Stanojević 5 (od 46. Hakobjan 5), Glišić 5 (od 73. Sinijavski -).

Čukarički: Belić 7 - Ćirković 7, Šapić 7, Puškarić 7 (od 73. Kamenović -), Bogosavac 7 - Docić 7,5 (od 60. Đorđević - ), Kovač 7, Stojanović 8 - Vidosavljević 7, Luković 7,5, Tedić 7,5 (od 53. Birmančević 7,5).