"Delfini" ispustili pobedu nad Španijom

Momci koji su nastupili u kapicama  sa zastavom Srbije su igrali sasvim solidno sa sredine trećeg perioda.

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je poraz od Španije rezultatom 12:9 u pripremnoj utakmici u Barseloni.
U meču koji je poslužio kao provera pred predstojeći nastup na Evropskom prvenstvu selektor našeg tima Dejan Savić odlučio je da odmori Branislava Mitrovića, Mandića, Drašovića i Vica.
Momci koji su nastupili u kapicama  sa zastavom Srbije su igrali sasvim solidno sa sredine trećeg perioda. U tom momentu su stekli najveću prednost rezutlatom 7:4. Međutim u završna četiri minuta tog dela Španci su zaigrali odlično, postigli četiri pogotka i preokrenuli rezultat.
Poslednja četvrtina je donela dva izjednačenja našeg tima preko Ćuka i Prlainovića. Posle 9:9 Srbi više nisu pogadjali. Domaćin je postigao tri pogotka i zabeležio pobedu ubedljiviju od prikazanog u bazenu.
Evropsko prvenstvo održava se u Budimpešti od 14. do 26 januara. „Delfini“ su u grupi sa Rumunijom, Holandijom i Rusijom.