Diskutabilni penal sprečio radost crveno-belih

Pavkov je načeo mrežu Kopenhagena, međutim gosti su stigli do poravnanja u 83. posle diskutabilno dosuđenog jedanaesterca i pogotka sa bele tačke.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa ekipom Kopenhagena pred punim tribinama stadiona “Rajko Mitić” rezultatom 1:1, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Gol koji je razgalio pristalice prvaka Srbije postigao je Milan Pavkov posle lukavog udarca u finišu prvog poluvremena, međutim gosti su stigli do poravnanja u 83. posle diskutabilno dosuđenog jedanaesterca i pogotka sa bele tačke.
Crveno -beli su tokom prvog dela diktirali tempo pod dirigentkom palicom Marka Marina. Imao je bivši reprezentativac Nemačke i dva opasna udarca ka golu rivala, a uz to je i redovno razigravao saigrače. Zvezda je uspešno obavlja i defanzivne zadatke i već na sredini terena sekla akcije protivnika, o čemu svedoči podatak da je Kopenhagen tokom prvog dela upisao smao jedan udarac i to van okvira gola.

Na startu drugog došlo je do smene u špicu domaće ekipe. Strelca potogka Milana Pavkova, koji je osetio bol u zadnjoj loži, zamenio je Ričmond Boaći. Napadač iz Gane je do kraja meča promašio dve dobre priliku nakon maštovitih dodavnja Marina, što je, kako se ispostavilo, skupo koštalo crveno-bele. Kopenhagen je u nastavku bio znatno agilniji na polovini protivnika, ali je tek posle olako dosuđenog penala nakon starta Jovančića stigao do izjednačenja i vrednog gola u gostima. Samo par sekundi kasnije i Ben se našao u odličnoj šansi, ali je defanziva gostiju otklonila opasnost u poslednjem trenutku.
Napori da Zvezeda učini nešto više do kraja susreta pali su u vodu, tako da će fudbaleri šampiona Srbije biti na velikom iskušenju naredne nedelje u prestonici Danske.