Đoković se pobedom vratio na teren

Đoković nije nastupio od US Opena i duela sa Stenom Vavrinkom, sa koga je morao da se povuče zbog povrede ramena. U prvom kolu turnira u Tokiju srpski igrač je savladao Alekseja Popirina sa 6:4, 6:2 u meču prvog kola koji je trajao 85 minuta. Đoković će se u drugom kolu sastati sa Goom Soedom, Japanskim teniserom koji je iznenađujuće eliminisao nemačkog igrača Jan-Lenarda Štrufa. Turnir u Tokiju igra se za nagradni fond od 1.895.290 dolara.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković se uspešno vratio na teren posle jednomesečne pauze i trijumfovao na startu turnira u Tokiju.
Srpski igrač je savladao Alekseja Popirina sa 6:4, 6:2 u meču prvog kola koji je trajao 85 minuta.

Đoković nije nastupio od US Opena i duela sa Stenom Vavrinkom, sa koga je morao da se povuče zbog povrede ramena.
Povratnički meč je Novak otvorio stegnuto, što je i bilo očekivano s obzirom na to da je imao nezgodan zdravstveni problem zbog čega duži period nije ni trenirao.

Protivnik, 94. teniser sveta, imao je nameru da napadne Đokovića servisom, ali je srpski igrač uspeo da napravi ravnotežu i da u sedmom gemu stigne do prve brejk šanse. Dobar ritam "uhvaćen" u tim momentima je Đoković nastavio u naredna tri gema koja je osvojio, napravivši brejk i osvojivši deseti gem bez izgubljenog poena. Brejk šansu je Đoković imao već u prvom gemu drugog seta, u petom je uspeo da oduzme servis protivniku i da potom "poveže" četiri gema za konačnih 6:2.

Đoković će se u drugom kolu sastati sa Goom Soedom, Japanskim teniserom koji je iznenađujuće eliminisao nemačkog igrača Jan-Lenarda Štrufa.

Turnir u Tokiju igra se za nagradni fond od 1.895.290 dolara.