Đoković u četvrtfinalu

Novak je u meču protiv Goa Soede imao oscilacija, ali je ipak uspeo da završi posao u dva seta, rezultatom 6:3 i 7:5. Za prolazak u polufinale Đoković će igrati sa boljim iz duela između Francuza Luke Puja i Japanca Jošita Nišioke.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Tokiju, pošto je danas u drugom kolu pobedio domaćeg igrača Goa Soedu u dva seta, sa 6:3, 7:5.

Za prolazak u polufinale Đoković će igrati sa boljim iz duela između Francuza Luke Puja i Japanca Jošita Nišioke.

Novak je u meču protiv Soede imao oscilacija, ali je ipak uspeo da završi posao u dva seta. U prvom setu je na startu napravio brejk i tu prednost je sačuvao do kraja, a činilo se da će mu jedan brejk biti dovoljan i u drugom setu. Protivniku je oduzeo servis u idealnom trenutku, jer je poveo sa 5:3 i servirao za meč. Tada mu je neočekivano pala koncentracija i dozvolio je Japancu da vrati brejk, a potom i da spasi dve meč lopte i da izjednači na 5:5.

Izgledalo je da je taj brejk neminovan, ali je Đoković naredna dva gema odigrao maksimalno angažovano i osvojio ih je bez izgubljenog poena, pa je tako izbegao "teniski rulet".