Dupla kruna: Bajern osvojio Kup Nemačke

Finalni meč je prošao u apsolutnoj terenskoj dominaciji Bajerna, dok su fudbaleri Bajera samo povremeno uspevali da deluju kao ravnopravan protivnik. Utakmica se igrala na Olimpijskom stadionu u Berlinu i kao i sve do sada u Nemačkoj od početka pandemije, odigrana je pred praznim tribinama.

Bajern će sezonu završiti okićen duplom krunom. Ekipa iz Minhena osvojila je i Kup Nemačke pobedom nad Leverkuzenom u finalu. Utakmica je završena sa 4:2 za Bavarce.

Finalni meč je prošao u apsolutnoj terenskoj dominaciji Bajerna, dok su fudbaleri Bajera samo povremeno uspevali da deluju kao ravnopravan protivnik.

Put do 20. trofeja u Kupu Nemačke tim iz Minhena je počeo golom Alabe u 16. minutu. Prednost je udvostručio Gnarbi u 24, a rezultat od 3:0 postavio je Levandovski u 59. minutu. Na 3:1 smanjio je Bender u 63. minutu, a svaku mogućnost da se trijumf Bajerna ugrozi isključio je Levadnovski drugim pogotkom na susretu koji je postigao u 89. minutu. Jedino što je sastavu iz Leverkuzena uspelo je da preko Haversca iz penala smanji rezultat i to u petom minutu nadoknade.

Utakmica se igrala na Olimpijskom stadionu u Berlinu i kao i sve do sada u Nemačkoj od početka pandemije, odigrana je pred praznim tribinama.