Evrokup: Partizan slavio u Turskoj (video)

Utakmica sa Bahčešehirom završena je sa 82:76 za goste. Trijumf košarkašima trenera Šćepanovića doneo je Kodi Miler Mekintajer, koji je samo u poslednjih 30 sekundi ubacio pet poena, uz jednu ukradenu loptu. Partizan bi u petom kolu Evrokupa trebao da dočeka Burg, koji je svoj poslednji meč propustio zbog problema sa širenjem virusa korona u timu.

Partizan je pobedio Bahčešehir u meču četvrtog kola košarkaškog Evrokupa. Crno-beli su u Turskoj slavili sa 83:76, u utakmici sa dosta drame i nekoliko preokreta.

Trijumf košarkašima trenera Šćepanovića doneo je Kodi Miler Mekintajer, koji je samo u poslednjih 30 sekundi ubacio pet poena, uz jednu ukradenu loptu.

U prvoj četvrtini delovalo je da bi Bahčešehir mogao da dođe do velike prednosti, ali su crno-beli zaigrali sa više koncentracije i uspeli da iskoriste greške protivnika. U sličnom ritmu Partizan je nastavio u drugoj četvrtini, u kojoj su u jednom trenutku imali i dvocifrenu prednost posle koje je usledio veliki pad u igri, pa se na poluvreme otišlo sa 39:38 za domaćina.

Drugo poluvreme Turci su ponovo bolje otvorili uz dosta grešaka kod Partizana u odbrani. Sve se menja sredinom treće četvrtine kada su crno-beli prevazišli krizu u odbrani. Poslednja deonica meča protekla je u velikoj drami, u kojoj su gosti imali više koncentracije u završnici, što im je na kraju i donelo drugu pobedu u Evrokupu ove sezone.

Najefikasniji u Partizanu je bio već pomenuti Miler Mekintajer sa 22 poena. Mika je ubacio koševe za 19.

„Veoma sam zadovoljan zbog pobede, ali mnogo stvari moramo da promenimo i uradimo u narednom periodu, jer na ovaj način nismo pravi tim, nismo ozbiljan tim. Početak je sezone, ali nisam zadovoljan. Zadovoljan sam samo pobedom. Interesuje me samo tim, a ne pojedinačni učinak igrača. Svaki igrač treba da donese nešto timu, jer samo tim može da pobedi”, rekao je posle utakmice trener Partizana Vlado Šćepanović.

Partizan bi u petom kolu Evrokupa trebao da dočeka Burg, koji je svoj poslednji meč propustio zbog problema sa širenjem virusa korona u timu.

Bahčešehir - Partizan 76:82
(17:24, 22:14, 17:21, 20:24)

Bahčešehir: Džouns 16, Jučeoral, Akpinar 2, Ozdemir 4, Ončel 4, Grin 23, Kiličli, Jilmaz, Jildizli 16, Akjazili, Oldridž 5, Jilmaz Erkan 6

Partizan NIS: Mika 19, Miler-Mekintajer 22, Zagorac 3, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 7, S. Janković, Angola, Veličković 7, N. Janković 2, Tomas 6, Trifunović 2