Haland nokautirao "svece", Atletiko srušio prvaka

Nemački predstavik je savladao pred svojim navijačima ekipu Pari Sen Žermena sa 2:1, dok je španski tim pobedio Liverpul minimalnim rezutlatom, takođe iskoristivši prednost domaćeg terena.

Fudbaleri Dortmunda i Atletika upisali su pobede u premijernom utakmicama osmine finala Lige šampiona. Nemački predstavik je savladao pred svojim navijačima ekipu Pari Sen Žermena sa 2:1, dok je španski tim pobedio  Liverpul minimalnim rezutlatom, takođe iskoristivši prednost domaćeg terena.
Prvo veče nokaut faze elitnog takmičenja definitivno je obeležio napadač Dormunda Braut Haland. Norveško čudo od deteta postigno je oba gola u velikom trijumfu nad pariskim “svecima”.
Talentovani napadač je u roku od svega osam minuta dva puta matirao Kejlora Navasa u 69. i 77. minutu i time doneo zasluženu pobedu svom timu u duelu sa favorizovanim rivalom. Inače, u ovom periodu pao je i jedini gol Parižana, a pogodak koji će mnogo značiti fransuskom timu pred revanš na svom terenu, postigao je Nejmar u 75. minutu.
Početak meča u Madridu imao je idealan scenario po domaće. Igrao se četvrti minut kada je Salul pokupio odbitak i, kako se ispostavilo postigao jedini gol na meču. Aktuleni prvak Evrope je odmah uspostavio totalnu inicijativu, u prvom poluvremenu je imao nešto više od 70 odsto lopte u posednu, međutim nije uspeo da kreira nijednu pravu priliku.
Ona se ukazala tek u 63. minutu kada je Salah šutirao glavom pored gola, a potom je iskusna ekipa Atletika uspela da umiri nalete predstavika Engleske i da sačuva dragocenu prednost pred revanš na “Enfildu”.