Hamilton najbolji u Rusiji

Britanac je trku počeo na drugoj poziciji, a na čelo karavana našao se posle 28 kruga.

Luis Hamilton podigao je pobednički pehar u Rusiji, pobednišvi u na trci u Formili 1 u Sočiju. Britanc za volanom Mercedesa je prekinuo seriju Ferarija I upisao 82. pobedu u karijeri, devetu u sezoni, a četvrtu u Rusiji. Petostruki svetski prvak osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke.
Pobedu Mercedesa  upotpunio je Valteri Botas koji je kroz cilj prošao kao drugpolasirani, dok je treći bio Šarl Lekler u Ferariju.
Hamilton je trku počeo na drugoj poziciji, a na čelo karavana našao se posle 28 kruga. Sebastijan Fetel je tada završio trku zbog problema sa motorom, a drugi vozač Ferarija Lekler u nastavku nije uspeo da ugrozi Hamiltona.

Četvrto i peto mesto zauzeli su vozači Red Bula Maks Verstapen i Aleksandar Albon. Šesti je bio vozač Meklarena Karlos Sainc, sedmo mesto zauzeo je Serhio Peres iz Rejsing Pointa, a osmi je bio Lando Noris iz Meklarena. Bodove u Sočiju su osvojili još Kevin Magnusen iz Hasa koji je zauzeo deveto mesto i desetoplasirani Niko Hulkenberg iz Renoa.

Pet trka pre kraja Hamilton vodi u generalnom plasmanu sa 322 boda, drugi je Valteri Botas sa 249 bodova, a treći Šarl Lekler sa 215 bodova.

Naredna trka vozi se 13. oktobra za Veliku nagradu Japana.