Hrvatska noćas neće spavati

Reprezentacija Hrvatske je u finalu Svetskog prvenstva. Do najvećeg uspeha u svom fudbalu, Hrvati su došli pobedom nad Engleskom od 2:1 u utakmici koja se završila u produženom vremenu.

Iako su zapadne komšije napravile fantastičan rezultat, situacija nije delovala tako dobro za njih u prvim minutima susreta. Tripije je zatresao mrežu “Vatrenih” već u petom minutu. Koliki je kvalitet ekipe Hrvatske videlo se upravo posle toga, jer su finalisti Mundijala do ove pozicije stigli iz preokreta koji je golom najavio Perišić u 68. minutu. Pobedonosni gol postigao je Mario Mandžukić u 109. minutu.

Pritisak Engleske posle pogotka Tripijea nastavio se dobrih pola sata i u tom periodu vredne pomena su prilike iz prekida. Hrvatska uzvraća šansama Rebića i Rakitića. Drugo poluvreme počelo je u nešto laganijem ritmu, a sve je promenio centaršut Vrsaljka, koji je na najbolji način iskoristio Perišić za izjednačenje svog tima. Mandžukić je ogromno slavlje i najveći uspeh hrvatskog fudbala doneo golom u produžetku.

Hrvatska se za titulu prvaka sveta bori sa Francuskom u nedelju od 17 časova. Dan ranije Engleska i Belgija igraju za utešno treće mesto.

Hrvatska – Engleska 2:1
(Perišić 68, 109 – Tripije 5)

Hrvatska: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (Pivarić 95) – Brozović – Perišić, Rakitić, Modrić (Badelj 119), Rebić (Kramarić 101) – Mandžukić (Ćorluka 115)

Engleska: Pikford – Voker (Voker 112), Stouns, Megvajer – Tripije, Lingard, Henderson (Dajer 97), Dele Ali, Jang (Rouz 91) – Sterling (Rašford 74), Kejn