I Đere poklekao na startu

Srpski teniser je u oba seta imao po brejk prednosti, ali to mi nije bilo dovoljno za trijumf protiv raspoloženog rivala.

Laslo Đere kompletirao je loš dan za naše tenisere u Parizu. On je na startu francuskog Mastersa doživeo poraz od Australijanca Aleksa de Minora sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4.
I pored toga što je odlično otvorio ovaj duel, napravivši brejk na startu, srpski teniser je odigrao očajno u nastavku prve deonice o čemu svedoči podatak da je rival serijom 6:0 stigao do osvajanje prvog seta.
Đere je dobro krenuo i u drugom setu, uz brejk je poveo sa 2:0, ali je ponovo stao i dozvolio protivniku da preokrene rezultat u svoju korist.
De Minaur, koji je prošle nedelje igrao u finalu turnira u Bazelu, gde je izgubio od Rodžera Federera, u drugom kolu se sastaje sa devetim nosiocem, Špancem Robertom Bautistom Agutom koji je na startu bio slobodan.