Kecmanović poražen u meču punom preokreta

Meč je trajao nešto duže od dva sata, a koliko se velika borba vodila svedoči i podatak da su oba seta rešena tek u taj-brejkovima.

Miomir Kecmanović je poražen u drugom kolu masters turnira u Majamiju. Mladi srpski teniser izgubio je od Amerikanca Frensisa Tijafoa sa 7:6, 7:6 u setovima.

Meč je trajao nešto duže od dva sata, a koliko se velika borba vodila svedoči i podatak da su oba seta rešena tek u taj-brejkovima. Devetnaestogodišnji Kecmanović je pokazao veliku želju, ali nije uspeo da se izbori sa naletima iskusnijeg protivnika.

Predstavnik Srbije uspeo je da povede u prvom setu sa 4:1, ali je Tijafo nadoknadio dva brejka i u taj-brejku rešio set sa 8:6. U drugom delu Amerikanac je rano oduzeo servis srpskom teniseru. Kecmanović je uspeo da uzvrati, pa je rezultat bio 2:2. Posle toga se vodila velika borba za svaki gem, a meč je rešen u novom taj-brejku koji je Tijafo dobio sa 7:5.