Kup: Zvezda rutinski u Vranju

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su startovali u novoj sezoni Kupa Srbije. Crveno-beli su u meču odloženog prvog kola savladali u Vranju ekipu Dinama rezultatom 2:0.

Trener Zvezbe Vladan Milojević je za prvi meč na trećem frontu ove sezone rešio da izvede kombinovanu postavu. Šansu od početka je, kao i u Zemunu, dobio talentovani napadač Dejan Joveljić, koji je zajedno sa Nikolom Stojiljkovićem golovima rešio pitanje pobednika u duelu odigranom u fantastičnoj atmosferi.
Stojiljković je načeo domaćina u 15. minutu, kada  je spretnom reakcijom nakon udarca Ebisilija doneo prednost svom timu. Zvezda je u nastavku apsolutno kontrolisala dešavanja na terenu i bilo je pitanje trenutka kada će uvećati vođstvo. To se dogodilo u 62. minutu, kada je omladinac Joveljić postogao novi gol za prvi tim Zvezde.
Ritam je u nastavku prilično opao, a utakmica je završena uz crveni karton Stankoviću, pa je Dinamo poslednje trenutke proveo sa desetoricom na terenu.
U još jednoj odloženoj utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije Napredak je pred svojim navijačima savladao ekipu Metalca rezutlatom 2:0.