Nezaustavljivi parni valjak: Nova pobeda Partizana u Evrokupu

Četvrta pobeda u četiri utakmice! Crno-beli su zadržali maksimalni učinak u Evrokupu, Lokomotiva je u Beogradu pobeđena rezultatom 80:71. Najbolji u Partizanu bio je Tomas sa 16 poena. Mozli je uz 11 poena imao i devet skokova. Dvocifren učinak imali su i Zagorac i Jaramac, koji su veče završili sa po po deset poena u košu protivnika.

Košarkaška ekipa Partizana nastavila je sa odličnim rezultatima u Evrokupu. Crno-beli su u sjajnoj atmosferi dvorane "Aleksandar Nikolić" pobedili Lokomotivu sa 80:71, u meču četvrtog kola.

Posle još jednog trijumfa košarkaši Aleksandra Trinkijerija zadržali su maksimalni učinak i iz četiri utakmice imaju četiri pobede.

Lokomotiva je pokušala da preuzme inicijativu na početku duela, ali je Partizanov tim brzo uzvratio, poveo i zadržao prednost sve do kraja prvog poluvremena. Ključna u ovom delu utakmice bila je odbrana, koja je funkcionisala vrlo usklađeno, zbog čega su gosti svoju šansu pokušavali da nađu preko kontranapada. U jednom trenutku crno-beli su imali i 12 poena prednosti.

Početkom drugog poluvremena Lokomotiva je igrala dosta borbenije, prednost Partizana se istopila, a gosti su čak i poveli, istina na kratko. Ofanziva crno-belih dala je željeni rezultat, zbog čega je domaći tim nošen fanatičnom podrškom sa tribina vratio vođstvo i na kraju rešio pitanje pobednika.

Najbolji u Partizanu bio je Tomas sa 16 poena. Mozli je uz 11 poena imao i devet skokova. Dvocifren učinak imali su i Zagorac i Jaramac, koji su veče završili sa po po deset poena u košu protivnika.

U timu Lokomotive dominirali su Sem Deker i Vil Kamings sa po 17 poena. Alan Vilijams je ubacio 15.

"Čestitam mojim igračima na utakmici i pobedi. Igrali smo sa navijačima, imali smo lošu treću četvrtinu, ali njihov talenat je veliki. Uspeli su da se vrate u meč i igraju čvrsto. Mi smo pokušali da se vratimo u ritam u poslednjoj četvrtini. Na kraju smo uspeli da izvučemo maksimum i da se vratimo i pobedimo", zaključio je posle utakmice trener Aleksandar Trinkijeri.

Partizan – Lokomotiva 80:71
(24:18, 17:17, 16:23)
Hala: Aleksandar Nikolić
Sudije: Pjotr Pastušijak (Poljska), Rain Perandi (Estonija), Uže Tepenije (Francuska)

Partizan: Volden, Zagorac 10, Pejdž 7, Gordić 7, Parahovski, Jaramaz 10, Veličković, Birčević 9, Janković 9, Tomas 16, Pejners 1, Mozli 11. Trener: Andrea Trinkijeri

Lokomotiva: Deker 17, Kamings 17, Motovilov 1, Apić 2, Kalnietis 7, Ivlev 2, Ilnitskij 1, Vilijams 15, Kulagin, Gerasimov, Martijuk, O'Brajant 9. Trener: Luka Banki