Nole preko neugodnog Španca do šestog finala na Vimbldonu

Do prilile da brani trofej na londonskoj travi najbolji teniser sveta je stigao pobedom u polufinalnom okršaju sa Špancem Robertom Bautiston-Agutom rezultatom 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

Novak Đoković izborio je svoje šesto finale na Vimbldonu. Do prilile da brani trofej na londonskoj travi najbolji teniser sveta je stigao pobedom u polufinalnom okršaju sa Špancem Robertom Bautiston-Agutom rezultatom 3:1, po setovima  6:2, 4:6, 6:3, 6:2.
Posle besprekornog izdanja u prvom setu, u kojem je prepustio samo dva gema rivalu, Nole se u drugoj deonici suočio za znatno agresivnijom igrom španskog tenisera. Stvari su krenule po zlu u trećem gemu, kada je protivnik stigao do svog prvog brejka, a upravo je taj momenat i odredio epilog prvog seta. Neizvesno u trećem setu potrala je do šestog gema. Tada je Bautista promašio nekoliko prvih servisa, pa je Đoković oberučke prihvatio ukazanu mu priliku i došao do brejka iz jedine šanse. Usledio je možda i prelomni gem na meču kada je srpski as, kroz prave muke, neutralisao dve brejk lopte rivala i time potvrdio prednost koju je kasnije sačuvao do kraja seta.
Nole eje od statra zagosrpodaio u četvrtoj deonici, stigao do 5:1 i nadomak plasman u veliki finale. Ipak, srpski su je trebalo čak pet meč lopti da slomi otpor neugodnog Španca. Učinio je to posle servis vinera i tme došao u priliku da se bori za svoju petu tutulu najboljeg na trećem Grend slem turniru sezone.
Da li će u tome uspeti videćemo posle finalnog meča koji donosi novi teniski klasik.