Odbojkaši pokorili Evropu!

Ovim uspehom Srbija je i definitivno postala najjača odbojkaška nacija u Evropi. Nedavno su naše devojke odbranije zlato, a uspeh odbojkaša je zaokružio jednu od najtrofejnijih godina u istoriji našeg trofejnog sporta.

Odbojkaši Srbije su na krovu Evrope! “Orlovi” su trijumfalno završili misiju na ovogodišnjem kontinentalnom šampionatu, a u borbi za zlatno odliće i tiulu prvaka savladali su selekciju Slovenije rezultatom 3:1, po setovima 19:25, 25:16, 25:18, 25:20.
Ovim uspehom Srbija je i definitivno postala najjača odbojkaška nacija u Evropi. Nedavno su naše devojke odbranije zlato, a uspeh odbojkaša je zaokružio jednu od najtrofejnijih godina u istoriji našeg trorfejnog sporta.

Fantastičnim izdanjem u pariskom “Bersiju” izabranici Slobodana Kovača su nadvisili motivisanog protivnika, na momente igrali veoma atraktivno i gotovo da su bez neizvesnosti stizali do osvajanja setova.
Problem je bio početak meča, Slovenije je bolje počela, a našem timu je definitivno trebalo malo vremena da se zagreje. Rival je u prvom setu pokazao da je zaslužio mesto u poslednjoj utakmici na šampionatu, međutim kada je naš tim uhvatio svoj prepoznatljiv ritam, Slovencima nije ostala ni trunka nade. Od drugog seta naši momci su zagospodarili u bloku, itekako poboljšali servis, pa je i napad bio dosta raznovrsniji.

Srbija je upalila motore kod rezultata 6:5 u drugoj deonici. Naš tim je tada osvojio šest vezanih poena, potom je u dva navrata imao 9 poena prednosti, a to je ujedno bila i razlika na kraju seta. Vrhunska igra u polju kradila je “orlovi” i tokom treće deonice. Srbijje postepeno gradila rezultatki plus i došla na korak od prve evropske titule nakon osam godina.
Prvi deo četvtog seta doneo je izjednačenu igruSemafor je pokazivao 13:12, a onda je usledila sekvenca koja je odlučila meč – briljantnom igrom Srbija je osvojila 5 uzastopnih poena, a potomstekla isto toliko meč lopti. Na kraju je as Petrića doneo veliko slavlje i dominaciju Srbije u evropskoj odbojci.
Do titule bez poraza, Srbiju je predvodio Aleksandar Atanasijević sa 22 poena.
Dvocifreni su još bili Uroš Kovačević sa 20, Nemanja Petrić sa 12, odnosno Srećko Lisinac sa 11 postignutih poena.
Kod poražene ekipe, najefikasniji bio je Klemen Čebulj sa 15 poena
Našoj selekciji sada sledi nova misija, a to je napad na olimpijsku vizu na kvalifikacionom turniru koji je na programu početkom naredne godine.