Odlična Zvezda slavila u Litvaniji (video)

Zvezda je na početku delovala neubedljivo, ali su košarkaši trenera Andrije Gavrilovića posle početnog minusa od sedam poena brzo počeli sa puno borbenijom igrom. Već od druge četvrtine Zvezda je uspela da preuzme kontrolu nad ritmom utakmice, a košarkaši beogradskog tima su posle ovoga pokazali podjednako dobru igru i u odbrani i u napadu. Igrač odluke sigurno je Lorenzo Braun koji je 15 sekundi pre kraja susreta postigao važan koš.

Crvena zvezda je pobedila Žalrigis u desetom kolu Evrolige, u meču koji je rešen rezultatom 61:59 za goste. Crveno-beli su ovim trijumfom prekinuli negativni niz u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Veliko zalaganje dalo je rezultata i tokom treće deonice. U poslednjoj četvrtini domaćin je pokušao da preokrene, pa se na parketu vodila velika borba. Igrač odluke sigurno je Lorenzo Braun koji je 15 sekundi pre kraja susreta postigao važan koš.

U Zvezdinom timu najbolji je bio Bili Beron sa 14 poena. Lorenzo je ubacio 12. Kod Žalgirisa bolji od ostalih bili su Grigonis i Ulanovas sa koševima za po 11 poena. Lendejl je postigao deset.

Žalgiris – Crvena zvezda 59:61
(21:16, 10:17, 15:14, 13:14)

Žalgiris: Vokap 7, Lekavičus 9, Hejs 1, Jankunas 2, Milaknis 3, Geben 0, Jokobaitis 0, Lidej 5, Lendejl 10, Grigonis 11, Ulanovas 11.

Zvezda: Kuzmić 3, Čović 3 (1/8), L. Braun 12, Davidovac 4, Lazić 2, Faje 5 (0/5), Beron 14, Dobrić 6, Dženkins 6 (2/10), Simanić 2, Jovanović 0, Odžo 4.