Omladinci Zvezde odoleli Bajernu

Izabranici Slavoljuba Đorđevića odigrali su bez golova na gostovanju favorizovanom Bajernu.

Omladinci Crvene zvezde osvojili su veliki bod na startu nove sezone u Ligi šampiona za mlade. Izabranici Slavoljuba Đorđeviča odigrali su bez golova na gostovanju favorizovanom Bajernu i tako, kao i prošle godine, najelitnije takmičenje za fudbalere do 18 godina započeli bodom.
Crveno-beli su vrlo dinamično ušli u utakmicu igrajući visok presing na poslednju liniju domaćih fudbalera. Naš tim je čekao sovju priliku iz kontri i do odlaska na odmor imao nekoliko solidnih akcija. Sa druge strane, Bajen je konstantno pretio, ali je golman crveno-belih Andrija Katić sjajnim intervencijama čuvao svoju mrežu.

U drugom delu meča beležimo detalj iz 58. minuta kada je  Herman minutu pogodio prečku. Deset minuta kasnije viđena kj još jedna dobra prilika za Bajern kada se Kuni našao ispred Katića, ali šutirao pored gola. Finiš je protekao u znaku dominacije nemačkog sastava, ali su Zvezdini omladinci i dalje dobro odolevali. Crveno-beli su utakmicu završili sa igračem manje, jer je Radulović u zaustavnom vremenu dobio i drugi žuti karton, čime se susret u Minhenu završio.
U drugoj utakmici prvog kola B grupe Olimpijakos i Totenhem su igrali nerešeno 1:1 u Atini.
Sledeću utakmicu u elitnom takmičenju omladinci crveno-belih igraju 1. oktobra protiv Olimpijakosa u Beogradu.