Pariz: Ništa od meča sa Đokovićem, Lajović stao već u prvom kolu

Francuski teniser Korentan Mute je slavio sa 4:6, 6:1 i 3:6. Nakon što je pobedio Lajovića, u nastavku takmičenja igra sa još jednim Srbinom – Novakom Đokovićem, koji je bio slobodan u prvom kolu.

Dušan Lajović je poražen već u prvom kolu Masters turnira u Parizu. Srpski teniser je u prvom i kako se pokazalo poslednjem meču ovogodišnjeg takmičenja u prestonici Francuske izgubio od Korentana Mutea, u tri seta rezultatom 4:6, 6:1 i 3:6.

Duel Francuza i Srbina trajao je tačno sat i 34 minuta. Mute je došao iz kvalifikacija i to kao takozvani srećni gubitnik, nakon što je od igre na turniru odustao Rišar Gaske, koji se pred start takmičenja povredio.

Domaći teniser je na Mastersu u Parizu već od početka meča pokazao veliku želju za pobedom. Borbena igra nagrađena je u sedmom gemu prvog seta, kada je došao do prvog brejka. Lajović je uspeo da uzvrati u drugom setu, kada je dva puta protivniku oduzimao servis i pri tome mu dopustio da osvoji svega jedan gem. U trećoj deonici Mute je ponovo podigao nivo svoje igre, došao do novog brejka u osmom gemu ove deonice meča, što se pokazalo dovoljnim za pobedu i plasman u drugo kolo turnira.

Francuski teniser u nastavku takmičenja igra sa još jednim Srbinom – Novakom Đokovićem, koji je bio slobodan u prvom kolu.