Partizan preko stotke u pobedi nad Krkom (video)

Zanimljivo je da u ovoj utakmici pored toga što u timu nije bilo povređenog Pejdža i novog pojačanja Redinga koji tek treba da dobije licencu, na parket nije izlazio Tomas. Trener Andrea Trinkijeri je posle meča objasnio da ovaj košarkaš nije bio dovoljno koncentrisan za igru.

Partizan je pobedio Krku sa 102:80 u devetom kolu regionalne košarkaške lige. Crno-beli su igrali na domaćem terenu, odnosno u Štark areni gde su ove sezone neporaženi.

Trijumf je posledica timske igre na parketu, o čemu svedoče i postignuti poeni. Čak petorica košarkaša Partizana imala su dvocifren učinak. Istakao se Birčević sa 20 poena i osam skokova, Jaramaz i Zagorac su ubacili po 16, Pejners je veče završio sa 12, a Volden sa 11 poena. U timu Krke najbolji je bio Kouzi sa 24 poena, a dvocifreni su bili i Jošilo sa 15, odnosno Marineli sa 11 poena.

Tokom prve četvrtine vodila se neizvesna borba, crno-beli su u drugoj deonici uspeli da iskoriste pad koncetracije i brojne promašaje gostiju, zbog čega su prilično efikasno završili prvo poluvreme. Ekipa Krke pokušala je da stigne prednost crno-belih u trećoj četvrtini, ali je čvrsta odbrana domaćina to sprečila. U poslednjem deču meča košarkaši Andree Trinkijerija su stalno uvećavali svoju prednost, da bi utakmicu završili sa više od 100 poena u košu Krke.

"Neprijatno je igrati 40 minuta kada protivnik ima pet šutera na terenu. U drugom poluvremenu smo bili bolji, odigrali smo korektno, ne i fantastično. Videlo se da smo se odmorili, imali smo i neka dodavanja", rekao je posle meča trener Partizana Andrea Trinkijeri.

U nastavku ABA šampionata Partizan će gostovati Megi, dok će Krka na svom terenu igrati sa Mornarom.

Partizan – Krka 102:80
(22:20, 24:17, 23:19, 33:24)
dvorana: Štark arena, Beograd
sudije: Uroš Obrknežević, Miloš Koljenšić, Denis Hadžić

Partizan: Volden 11 (5sk), Zagorac 16 (5sk), Gordić 4 (7as), Jaramaz 17 , Miletić 4, Veličković 9, Birčević 20 (8sk), Janković, Tomas, Pejners 12, Mozli 9.

Krka: Kouzi 24 (4sk), Džons 5, Marineli 11 (4as), Škedelj, Stipaničev 2, Đapa 7, Fifolt, Balažič, Jošilo 15, Rakićević 2, Lapornik 4, Ramljak 10.