Partizan rutinski do trijumfa nad Mačvom

Bolan poraz u završnici utakmice sa Alkmarom nije ostavio posledice na igru crno-belih, koji su posle neuspeha u Ligi Evropa nastavili sa dobrom igrom u domaćem prvenstvu. Utakmica je završena rezultatom 2:0 za goste, a golove su postigli Asano i Urošević.

Fudbaleri Partizana pobedili su Mačvu na gostovanju rezultatom 2:0 u 18. kolu Linglong Superlige Srbije. Partizan je ostvario treći trijumf u nizu u Superligi i ostavilo Mačvu zakucanu za dno tabele sa pet bodova.

Izabranici Sava Miloševića mogli su i ubedljivije da pobede superligaškog "fenjeraša", ali nisu iskoristili brojne prilike koje su stvorili. Partizan je imao terensku dominaciju tokom svih 90 minuta meča i golman Stojković je samo u par navrata bio primoran da odreaguje.
ako je meč počeo dosta sporo prvi gol viđen je u ranoj fazi utakmice. U 16. minutu Asano je iskoristio jednu od mnogobrojnih prilika. Mačva je verovatno najbolju priliku na meču imala u 37. minutu kada je Aščerić odlično zahvatio loptu glavom, ali je u svom drugom kontaktu sa loptom na meču Stojković odlično reagovao i sačuvao mrežu svog tima. Konačan rezultat postavio je Urošević tokom drugog poluvremena, odnosno u 70. minutu.

Pokazanom igrom zadovoljan je i trener Partizana Savo Milošević, kojem je bilo drago što neuspeh protiv Alkmara nije uticao na igru njegovog tima.

"Moram da budem zadovoljan. Naravno da nije moguće ponoviti onu energiju od pre tri dana, ali je koncentracija bila na željenom nivou. Težak posao je pred nama, dobro je što će imati sada dan odmora više pred sobom", rekao je Milošević posle utakmice.

U narednom kolu Partizan dočekuje Napredak, a Mačva će ugostiti Javor.

Mačva – Partizan 0:2 (0:1)