Partizan sezonu otvorio trofejem!

Pitanje pobednika otklonila je fenomenalna odbrana crno-belih u poslednjoj deonici.

Košarkaši Partizana su novu sezonu započeli podizanjem trofeja. Crno-beli osvojili su Superkup ABA lige savladavši u finalnim ekipu Cedevita Olimpiju rezultatom 99:77.
Izabranici trenera Andree Trinkijerija su tokom cele utakmice imali prednost, a samo u prvoj četvrtini je protivnik uspeo da napravi kakve-takve probleme beogradskom timu. Prvu dvocifrenu prednost Partizan je stekao na polovini druge četvrtine (41:30), a to je bila i razlika posle prvog poluvremena koje je pripalo Partizanu 55:44. Prišla je Cedevita Olimpija na 70:62, na isteku 30. minuta bilo je 84:73. Međutim, pitanje pobednika otklonila je fenomenalna odbrana crno-belih u poslednjoj deonici. Naš predstanik je u tom delu meča dopustio rivalu svega četiri poena I na kraju zasluženo slavio.
Pobednike je predvodio Ognjen Jaramaz sa 20 poena (trojke 3/6), Tomas i Volden su ubacili po 13, a Pejners i Gordić po 12 poena. Partizan je pogodio 12 trojki iz 27 pokušaja uz sjajan procenat šuta za dva poena od čak 69 odsto (25/36). U ekipi Cedevite Olimpije Blažič je postigao 18, a Boatrajt 15 poena. Za MVP-a proglašen je Rašon Tomas.