Pobeda Igokee i nova bruka Zvezde (video)

Meč u Laktašima završen je rezultatom 85:65 za Igokeu. Ponovo je viđena neverovatno loša igra veoma skupog Zvezdinog tima, a što je najgore igrači ni u jednom trenutku nisu pokazali želju da izbegnu još jednu bruku. Da se košarkaši Igokee poslednjih pet minuta nisu odmarali na terenu, Zvezda bi sigurno doživela teži poraz nego u Rusiji, možda najubedljiviji u ABA ligi do sada.

U 12. kolu Jadranske lige košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Laktašima od Igokee sa 82:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22), pa se sada ta dva tima nalaze na deobi drugog i trećeg mesta, iza vodeće Mege.

Zvezda je bila na pragu najubedljivijeg poraza u Jadranskoj ligi ikada, jer je Igokea sredinom poslednje četvrtine vodila sa 82:49, ali su domaćini tada stali i omogućili crveno-belima da serijom od 16:0 izvuku koliko-toliko častan poraz.

Posle poraza u Evroligi od Sankt Peterurga sa 29 koševa razlike uprava Zvezde je otpustila trenera Sašu Obradovića i vratila trofejnog stručnjaka Dejana Radonjića, ali šok terapija, bar za sada, nije uspela.

Ponovo je viđena neverovatno loša igra veoma skupog tima, a što je najgore igrači ni u jednom trenutku nisu pokazali želju da izbegnu još jednu bruku. Da se košarkaši Igokee poslednjih pet minuta nisu odmarali na terenu, Zvezda bi sigurno doživela teži poraz nego u Rusiji.

“Čestitke na potpuno zasluženoj pobedi, od prvog momenta su igrali čvrsto, precizno, dobro skakali. Naša odbrana nije odgovorila na kvalitet kojii je Igokea pokazala, u prvom poluvremenu smo primili 50 poena i tada je već meč bio rešen”, rekao je u kratkoj izjavi posle meča sa razlogom neraspoloženi trener Zvezde Dejan Radonjić.

Najefikasniji u slabom izdanju crveno-belih bili su Dobrić, Davidovac i Volden sa po 10 poena. U pobedničkom timu Igokee najbolji je bio Karmajkl sa 14 poena, 13 je postigao Klemons, dok je Talić veče završio sa 11 poena u košu crveno-belih.

Crveno-belima sada predstoji novi evroligaški meč u kojem dočekuju Panatinaikos u sredu. Šansu da poprave utisak u ABA ligi igrači Zvezde će imati 2. januara, kada će ugostiti poslednjeplasirani Zadar.

Igokea – Crvena zvezda 85:65
(25:16, 25:12, 21:15, 14:22)
Dvorana: Laktaši
Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Mario Majkić

Igokea: Vulić 5, Klemons 13, Atić 10, S. Simanić 0, Jošilo 7, Talić 11, Ilić 4, Pot 9, Voler 4, Karmajkl 14, Fundić 8, Kondić.

Crvena zvezda: O'Brajant 8, Hol 2, Volden 10, Uskoković 1, Davidovac 9, Lazić 0, Rit 2, Dobrić 10, Jagodić-Kuridža 6, B. Simanić 3, Kuzmić 7, Kolom 7.