Pozitivni utisci i izvinjenje

Trener Vladan Milojević je istakao da je zadovoljan igrom svog tima koji pokazao napredak u odnosu na prvi meč u Litvaniji.

Fudbaleri Crvene  zvezde položili su prvi ovosezonski evropski ispit plasmanom u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampina. Do tog uspeha crveno-beli su stigli savladavši ekipu Suduve rezultatom 2:1, u revanšu prvog kola pred svojim navijalima, a trener Vladan Milojević je istakao da je zadovoljan igrom svog tima koji pokazao napredak u odnosu na prvi meč u Litvaniji.
-Kad je utakmica u pitanju igrali smo znatno bolje nego u Litvaniji, ali ima još prostora za napredak. Potrebne su nam takmičarske utakmice i siguran sam da ćemo iz meča u meč biti sve bolji. Imali smo pregršt lepih šansi da postignemo treći gol i rešimo sve dileme u potpunosti. Rezultat 0:0 donosi određene probleme jer, pored toga što „jurite“ pogodak, morate da budete oprezni da ne primite gol i uđete u neželjenu situaciju. Nije bilo lako ni igrati sa igračem manje od 64. minuta. Rival je veoma dobra ekipa i nije slučajno stigla na korak od Lige Evrope prošle sezone. Nisu naivna ekipa i zato je postojao strah sa moje strane. Zadovoljan sam, imamo prostora da napredujemo i bićemo svakako još bolji. Već za vikend nas očekuje početak prvenstva. Okrećemo se duelu sa Javorom, želim da igrači budu fokusirani na prvu narednu utakmicu, rekao je trener Crvene zvezde.

Strateg Zvezde je ekipi iz Litvanije uputio izvinjenje zbog neopreznog starta Gobeljića nad Slavickasom, koji je slomio nogu.
– Želim pre svega da uputim izvinjenje u ime kluba, stručnog štaba i igrača zbog nesrećnog starta Gobeljića nad Slavickasom. Želim brz oporavak igraču Suduve. Bilo je teško i mučno posle preloma noge gostujućeg igrača. Gobeljić je u teškom psihičkom stanju. Zajedno smo otišli do gostujuće svlačionice i izvinili se predstavnicima Suduve, rekao je Milojević.

Jedan od junaka pobede Marko Marin istako je da je tim njegov tim na vreme postigao pogodak i da je posle toga igrao znatno rasterećenije.
-Odlično smo ušli u utakmicu, od prvog minuta se videlo da želimo da rešimo utakmicu. Dobro smo kombinovali, Boaći je odlično reagovao i doveo nas u vođstvo već u 4. minutu. Iz izuzetno teške pozicije je uspeo da zatrese mrežu. I posle toga smo napadali i imali smo šanse i odlično smo igrali. U drugom poluvremenu, zbog igrača manje, smo propustili neke šanse, ali generalno smo bili dobri. Potpuno je normalno da na početku sezone ne štima sve besprekorno na terenu. Izašli smo iz napornih priprema, vidi se da nam nedostaju takmičarske utakmice. Danas smo pokazali da imamo odličnu ekipu, dobro smo kombinovali, bili smo razigrani i ako nastavimo ovako uveren sam da ćemo daleko dogurati, rekao je Marin.

Fudbaleri Crvene zvezde se sada okreću početku prvenstva Srbije, odnosno utakmici sa ekipom Javora u subotu u Beogradu. Nakon tog duela sledi prvi meč sa finskim Helsinkijem u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.