Radnički slavio posle dva preokreta i goleade na "Čairu"

Prvi meč na “Čairu” koji je bio otvoren za gledaoce posle tri meseca obeležila je odlična fudbalska predstava začinjena sa čak sedam golova, ali i nova odlična partija jednog od najboljih mladih igrača domaće lige Nikole Čumića.

Fudbaleri Radničkog vratili su se na pobednički kolosek, a to su učinili na spektalualran način. Niški fudbaleri savladali su ekipu Rada na svom terenu posle dva preokreka rezultatom 4:3, u meču 28. kola Supelige Srbije.
Ipak, ovaj meč će ostati u senci teške povrede fudbalera Rada Strahinje Tanasijevića, kojeg čeka operacija noge, ali i gesta “Meraklija” da napuste utakmicu posle svega 30 minuta igre uz poruku “uprava napolje”.
Početak meča nije slutio na to da će bodovi ostati na “Čairu”. Tim Rada sačinjen mahom od omladinaca vešto je gradio svoje napade i za svega 20. minuta igre imao velikih 2:0 zahvaljujući golovima Trifunovića i Kaluđerovića. Osam minuta kasnije na scenu je stupio Čumić, koji je najpre oduzeo loptu rivalu i rutinki zatresao mrežu gostiju, dok je u 30. posle negovog šuta i odbitka Mihajlović vratio meč u egal.
Čumić je do kraja prvog dela imao još jednu odličnu šansu, ali je stativa bila saveznik “građevinara”.
Goleadu na”Čairu” nastavio je iskuni Kaluđerović koji je svojim drugom pogotkom u 51. omogučio novu prednost svom timu. Svega četiri minuta potrajalo je novo vođstvo gostiju, pošto je u 55. minutu 17-godišnji Stefan Mitrović zabeležio svoj prvi gol u seniorskom timu Radničkog i to svega desetak minuta nakon ulaska u igru.  Od 77. minuta Rad je ostao sa igračem manje, pošto je Nemanja Petrović dobio drugi žuti karton. Radnički je ubrzao svoju ofanzivu, a Nikola Čumić je u završnici potvrdio epitet igrača utakmice. Mladi reprezentativac Srbije je odlično ispratio akciju i prezicnim udarcem u 86. minutu doneo potpnuni preokret i pobedu svom timu.
Radnički je zadržao šesto mesto na tabeli sa 46 bodova. Nišlije će u pretposlednjem kolu sezone gostovati Radniku u derbiju “južne pruge”, dok će Rad dočekati Voždovac.