Rukometaši sve dalje od druge faze: Poraz i u meču sa Brazilom

Naša reprezentacija ostala je posle poraza na samo jednom bodu i ima male šanse za dalji plasman.

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je meč trećeg kola Evropskog prvenstva. Srpski odbojkaši poraženi su od Brazila rezultatom 24:22 u utakmici koja je imala veliki rezultatski značaj za plasman u drugu fazu takmičenja.

Naša reprezentacija ostala je posle još poraza na samo jednom bodu.

Početak utakmice obeležile su greške u napadu i nervoza među igračima. Ipak, situacija se promenila na bolje za srpske rukometaše u završnici prvog poluvremena, pa je naš nacionalni tim uspeo da smanji zaostatak za Brazilcima. Na nesreću, tokom drugog poluvremena odbrana protivnika bila je jako koncentrisana, pa je latinoamerička ekipa uspevala da zadrži prednost.

Najefikasniji u našem timu bili su Marsenić i Radivojević sa po pet golova. Nemanja Ilić je postigao četiri.

SRBIJA – BRAZIL 22:24

Srbija: Pušica, Vorkapić, Orbović, Vujić, Verkić, Radivojević, Nenadić, N. Ilić, Mošić, V. Ilić, Nikolić, Kukić, Milić, Marsenić, Obradović, Milosavljev.

Brazil: H. Tašeira, Valadao, Toledo, Santos, Pozer, Boržes, Čiufa, V. Tašeira, Novais, Ponciano, Langaro, Nantes, Terkariol, Hakbart, Almeida, Rodrigez.