Rukometašice pobedom otvorile Svetsko prvenstvo

Selekcija koju predvodi Ljubomir Obradović odigrala je solidnu utakmicu, odbila nalet rivala tokom početka drugog dela meča i na kraju upisala rutinsku pobedu.

Najbolje rukometašice Srbije trijumflano su počele svoj nastup na Svetskom prvenstvu u Japanu. Naše devojke su na startu takmičenja savladale selekciju Angole rezultatom 32:25.

Srbija je rešila pvo poluvreme u u svoju korist rezultatom 16:12. Međutim, početkom nastavka se suočila sa mnogo boljem izdanjem svojih rivalki. Angola je u više navrata dolazila na samo dva gola zaostatka. Ipak, tako je bilo do desetak minuta do kraja, kada je naš tim osokoljen sjajnim odbranama Katarine Tomašević napravio seriju 7:2 i stekao nedostižnu prednost.

Srbiju je predvodila Željka Nikolić sa sedam golova. Jelena Lavko je postigla pet, a Dijana Radojević i Jelena Trifunović su dodale po četiri pogotka. Katarina Tomašević je upisala 13 odbrana.
Naredni protivnik Srbije je Kuba, a taj meč je na programu u ponedeljak u 4.30 časova po srednjeevropskom vremenu.