Rutinska pobeda Partizana nad Radnikom

Partizan je pobedio Radnik u utakmici 16. kola fudbalskog prvenstva. Crno-beli su na domaćem terenu slavili rezultatom 2:0.

Domaća ekipa je gotovo rutinski došla do pobede i uspela da se revanšira Surduličanima za jedini dosadašnji poraz u Superligi koji su im fudbaleri Radnika naneli u avgustu.

Veliki pritisak crno-belih krajem prvog poluvremena najbolje je iskoristio Rikardo Gomeš. Nemanja Nikolić je proigrao Marka Jankovića, koji je poslao dobru loptu ka Gomešu, a ovaj je prevario čuvara mreže Radnika. Ozbiljne prilike fudbaleri Zorana Mirkovića pravili su i tokom drugog poluvremena, ali je tek Đorđe Ivanović u 89. minutu uspeo da udvostruči vođstvo. Šutirao je sa oko 15 metara i preciznim udarcem naterao čuvara mreže gostiju da još jednom vadi loptu iz mreže.

Druga uzastopna pobeda Partizana pokazuje da je ekipa polako počela da diže formu posle ozbiljne rezultatske krize poslednjih nekoliko nedelja.

“Lakše se diše. Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, promašili dosta šansi kao po običaju, ali smo postigli dva lepa gola i zasluženo pobedili. Bili smo mnogo bolji protivnik. Sad u dobrom raspoloženju idemo na reprezentatativnu pauzu", rekao je trener Partizana Zoran Mirković.

“Nismo dolazili do pasa, u prvom smo ih dobro zatvorili, ali nismo mogli da iznesemo loptu na njihovu polovinu. U drugom smo se izjednačili, možda čak i bili nadmoćniji od ekipe Partizana, ali nismo uspeli da dođemo do gola. U momentima kada smo morali da ih ugrozimo, nismo uspeli", izjavio je trener Radnika MIlan Milanović.

Partizan – Radnik 2:0 (1:0)
Gomeš 42, Ivanović 89

Partizan: Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević – Zdjelar, Pantić, Đerlek, Janković - Nikolić, Rikardo.

Klupa: Kljajić, N. G. Miletić, Enake, Smiljanić, Kosović, Tošić, Ivanović.
Radnik : Vasiljević - Milovanović, Žarković, Stevanović, Pantelić - Mladenović, Kovačević - F. Stojanović, Nikolić, Keremeh - Zlatanović.
Klupa: Lekić, Pavlović, Ristović, Bojić, Pejčić, Stojanović, Danoski.