Srpkinje ponovo na pobedničkom koloseku

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Dominikanske Republike rezultatom 3:1 u meču drugog kola drugog vikenda Lige nacija, koji se održava u italijanskom Koneljanu.

Treću pobedu u ovom takmičenju izabranice Zorana Terzića su najavile u finišu prvog seta. Tada su naše devojke serijom 9:0 stigle do osvajanja prve  deonice. Rivalke su odgovorile u setu broj dva, ali to nije poremetilo igru našeg tima, što se pokazalo na otvaranju trećeg seta. Srpkinje su krenule vođstvom od 8:1 i potom prednost čuvale do kraja. Sličan epilog imao je i četvrti set, u kojem je naš tim još jednom bio siguran.
Najefikasnija u našem timu bila je  Ana Bjelica, koja je osvojila čak 24, Katarina Lazović je dodala 16, a Mina Popović i Jelena Blagojević po 13 poena.
U poslednjem meču turnira u Koneljanu, Srbija u četvrtak od 20 časova, igra protiv domaćina Italije.