Srpkinje ubedljive na otvaranju Evropskog prvenstva

Prva utakmica naše ženske rukometne reprezentacije na Evropskom prvenstvu u Francuskoj protekla je u znaku ubedljive pobede. Naš tim savladao je selekciju Poljske rezultatom 33:26, u meču koji je otvorio takmičenje u A grupi u Nantu.

Početak dueal nije nagoveštavao ovakav krajnji epilog. Izabranice selektora Ljubomira Obradovića su sporo ušle u meč i u prvom poluvremenu uglavnom bile u rezultatskom zaostatku. Nešto boljom igrom u završnici tog dela uspele su da priđu na samo jedan razlike pred odlazak na odmor. Međutim, u drugom delu igre potpuno drugačija slika. Naše dame su zaigrale u mnogo jačem ritmu i furioznom igrom u uvodnim minutima preokrenule na 21:19, a nalet Srbije nije prekinuo ni tajm-aut poljskog selektora.
Serija našeg tima je nastavljena, ubrzo je bilo 28:21 za Srbiju, posle čega više nije bilo dileme.
Našu ekipu je do prvih bodova na šampionatu predvodila fantastična Katarina Krpež Šlezak koja je postigla 11 golova, Jelena Lavko i Jovana Stoiljković su dodale po pet golova.
U drugom kolu Evropskog prvenstva Srbija u nedelju igra protiv Švedske.