Težak poraz Zvezde u Londonu

Utakmica je rešena sa ubedljivih 5:0 za Totenhem. Zvezda je pokazala slabu igru, dok je domaćin delovao kao tim koji želi u jednoj utakmici da nadoknadi sve propušteno u dosadašnjem delu sezonu. Uprkos ovom porazu, Zvezda i dalje ima veoma dobre šanse da se bori bar za treće mesto, koje obezbeđuje nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Dosta toga će zavisiti od ishoda još jednog duela protiv Totenhema, koji je na programu 6. novembra u Beogradu. U slučaju pobede, Zvezda će zadržati šanse da se do kraja bori i za drugo mesto i plasman među 16 najboljih u Ligi šampiona.

U trećem kolu Lige šampiona Crvena zvezde je u Londonu izgubila od Totenhema sa ubedljivih 5:0 (3:0), ali je zbog poraza Olimpijakosa ostala na trećem mestu u B grupi.

Do prve ovosezonske pobede u Ligi šampiona Totenhem je stigao pogocima Harija Kejna u 9. i 72, Hjung Min Sona u 16. i 44, i Erika Lamele u 57. minutu.

Fudbaleri Crvene zvezde su otputovali za London sa dosta optimizma, uz nadu da bi možda mogli da iskoriste očajnu formu u kojoj se nalazio Totenhem, ali su odigrali veoma loše, uz dosta grešaka i nisu imali ni najmaju šansu da urade nešto više. Mogu, u stvari, da budu i zadovoljni ovakvim ishodom, jer je engleski premijerligaš imao još nekoliko dobrih prilika za postizanje gola.

U prvom poluvremenu Zvezda je još i imala igru i posle dva gola koja je primila u prvih 15 minuta pokušavala je da smanji zaostatak. Imali su crveno-beli nekoliko šuteva i dve-tri poluprilike, ali nisu uspeli da ih iskoriste. U finišu prvog dela igre domaćini su posle greške Marka Marina postigli i treći gol, čime su praktično rešili utakmicu, pa im je u drugom poluvremenu ostalo samo da potvrde pobedu.

Uprkos ovom porazu, Zvezda i dalje ima veoma dobre šanse da se bori bar za treće mesto, koje obezbeđuje nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Dosta toga će zavisiti od ishoda još jednog duela protiv Totenhema, koji je na programu 6. novembra u Beogradu. U slučaju pobede, Zvezda će zadržati šanse da se do kraja bori i za drugo mesto i plasman među 16 najboljih u Ligi šampiona.

Totenhem – Crvena zvezda 5:0
Strelci: Kejn 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57
Stadion: Stadion Totenhema, London
Sudija: Marko Gvida (Italija)

Totenhem: Gazaniga, Dejvis, Vertongen (Fojt), Sančes, Orije, Ndombele, Dele Ali (Lo Kelso), Lamela, Sisoko, Son (Dajer), Kejn.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Vulić, Kanjas (Petrović), Garsija, Marin, Van la Para (Vukanović), Tomane (Pavkov).