Vaterpolisti nadmoćni i u meču sa Amerikancima

Vateprolo reprezentacija Srbije ostvarila je ubedljivu pobedu i u drugom kolu Svetskog kupa. Naš nacionalni tim pobedio je selekciju SAD sa 14:8, čime je napravljen dobar uvod za predstojeći meč sa Hrvatskom za prvo mesto u grupi.

Iako se očekivalo da će Amerikanci biti ozbiljan protivnik, to se nije desilo. Već u petom minutu zahvaljujući sjajnom Mandiću, koji je postigao tri gola za dva minuta, naš tim je vodio sa 5:1. Terenska inicijativa nastavila se do sredine poslednje četvrtine, kada je selekcija SAD iskoristila opuštanje u našoj ekipi i uspela da smanji prednost, odnosno donekle ublaži poraz.

Mandić je bio najefikasniji sa pet golova, a igrač utakmice bio je Gavril Subotić, koji se tri puta upisao u strelce. Po dva pogotka u mrežu protivnika ubacili su Rašović, Ranđelović i Stojanović. Golman Rističević je imao šest odbrana.

Utakmica Srbije i Hrvatske igraće se u četvrtak od 16 časova.

Srbija – SAD 14:8 (6:3, 3:1, 3:0, 2:4)

Srbija: Rističević (šest odbrana), Mandić 5, V.Rašović 2, Ranđelović 1, Subotić 3, Lazić 1, Vico, Drašović, Jakšić, Stojanović 2, S.Rašović.

SAD: Baron (sedam odbrana), Vodhed, Obert, Halok 1, Kupido, Karnigla 1, Rols, Boven 2, Stivenson 2, Smit, Irving 2.