Vaterpolisti peti u Evropi

Reprezentacija Srbije završila je takmičenje pobedom nad Italijom u borbi za peto mesto Evropskog prvenstva. Meč je završen sa 8:7 za srpski nacionalni tim.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj. Naš nacionalni tim je do ovog plasmana stigao pobedom nad Italijom sa 8:7.

Već od prvog minuta utakmice srpski vaterpolisti su igrali veoma čvrstvo u odbrani, ali je prva četvrtina ipak rezultatski bila prilično neizvesna. Tokom druge deonice usledio je veliki pad u igri izabranika selektora Dejana Savića. U ovom periodu Srbija je postigla samo jedan gol, a primila čak četiri.

U drugom poluvremenu ponovo se vodila velika borba sa preokretima na obe strane. Tačku na rezultat postavio je Mandić atraktivnim pogotkom sa velike udaljenosti za konačnih 8:7.

Najbolji strelci u timu Srbije bili su Aleksić i Filipović sa po dva pogotka. Kod Italijana istakli su se Di Fulvio sa tri i Filjoli sa dva gola.

"Lepo je kada se završi pobedom. Tvrda očekivana utakmica. Lepo što smo slavili protiv svetskog prvaka. Peti smo nije smak sveta, sada smo na zemlji. Imamo šta da radimo, imamo vremena, znamo na čemu smo.Nije slučajno što su Španija i Madjarska u finalu. Najjača liga Madjarske i svi igrači Španije u Barseloneti. Mi smo raštrkani ali idemo dalje", rekao je posle utakmice Dušan Mandić.

Srbija – Italija 8:7
(2:3, 4:1, 0:2, 1:2)
bazen: Dunav arena, gledalaca 1000

Srbija: G. Pjetlović, Mandić, Dedović, Ranđelović, Ćuk, D. Pjetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.

Italija: Del Lungo, Di Fulvio, Luongo, Filjoli, Fondeli, Veloto, Rencuto, Ečenike, Figari, Bodegas, Aikardi, Dolče, Nikosia.