Važna pobeda Partizana na startu Evrokupa

Partizan je pobedio Veneciju sa 66:63, a trijumf je za crno-bele bio potpuno zaslužen, jer su većim delom utakmice imali prednost, koja je povremeno iznosila i 12 poena.

Košarkaši Partizana uspešno su startovali u Evrokupu, pošto su večeras na gostovanju pobedili prvaka Italije Veneciju sa 66:63 (19:11,11:15, 18:18, 18:19).

Partizan je odigrao dobru utakmicu i zasluženo je osvojio bodove u Veneciji jer je svih 40 minuta vodio. Nekoliko puta crno-beli su imali prednost i 12 poena, ali su se domaćini svaki put vraćali i do kraja su pretili.

Izabranici Andree Trinkjerija imali su više prilika da prelome utakmicu, ali to nisu uradili, a na kraju su doveli u pitanje i pobedu, jer su u poslednjih pola minuta promašili tri slobodna bacanja. Na kraju su dobrim odbranama ipak uspeli da sačuvaju prednost i da ostvare veoma važnu pobedu, kojom su nagovestili da imaju kvalitet da u najtežoj grupi izbore plasman u drugu fazu takmičenja.

Trinkjeri ima mnogo razloga za zadovoljstvo, ali će sigurno imati i brojne primedbe zbog nekoliko velikih padova u igri. Partizan je u 16. munutu vodio sa 30:18, a onda pet minuta nije postigao koš i Venecija se serijom od 10:0 potpuno vratila u utakmicu. Slično je bilo i krajem treće i početkom poslednječetvrtine, kada su domaćini ponovo napravili seriju i smanjili vođstvo Partizana na 48:47, ali su onda Nemanja Gordić i Markus Pejdž preciznim šutevima za tri poena odbili taj nalet.

Venecija je do kraja držala rezultatski priključak, ali nije uspela da napravi preokret i doživela je neočekivani poraz na startu takmičenja.

Najbolju igru u ekipi Partizana prikazao je Rašvan Tomas, koji je postigao 11 poena, uz 13 skokova i dve ukradene lopte, a istakao se i Pejdž, pre svega zbog četiri ubačene trojke u trenucima kada je Venecija pretila da preokrene rezultat.

U drugom kolu Partizan će dočekati ekipu Tofaša.

Venecija – Partizan 66:63
(11:19, 15:11, 18:18, 19:18)

Venecija: Udanoh 2, Kazarin, Bramos 12, Tonut 2, Dej 9, De Nikolao 9, Filoj 6, Vidmar 5, Čepel 8, Pelegrino, Ćerela 4, Vat 6.

Partizan: Volden 5, Zagorac, Pejdž 14, Gordić 7, Parakuski 2, Jaramaz 12, Veličković, Birčević 3, Janković 2, Tomas 11, Pejners, Mosli 10