Večiti derbi odlučuje finalistu Kupa

Utakmice su na programu 10. juna, a ukoliko pobednika ne bude bilo nakon 90 minuta odmah će se pristupiti izvođenu jedanaesteraca.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odmeriće snage u meču za ulazak u veliko finale Kupa Srbije. Žrebom polufinala je odlučeno da “večiti derbi” nastupi pre borbe za pobednički pehar, dok će se u drugom meču za ulazak u finale sastati  Čukarički – Vojvodina. Ovaj susret igraće se na Banovom brdu, dok će stadion u Humskoj biti poprište duela naših najbojih timova.
Utakmice su na programu 10. juna, a ukoliko pobednika ne bude bilo nakon 90 minuta odmah će se pristupiti izvođenu jedanaesteraca. Treba istaći da je Partizan četvorostruki uzastopni pobedik takmičenja u Kupu Srbije.
Podsetimo, u poslednjem "večitom" derbiju, odigranom 1. marta, nije bilo golova, dok je Partizan slavio u prethodna dva, uključujući finale prošlosezonskog Kupa na stadionu "Rajko Mitić" sa 1:0.
Vojvodina i Čukarički su nedavno odmerili snage u prvenstvneom meču u Novom Sadu, a meč je završen rezultatom 1:1.