Velika pobeda Partizana!

"Igrali smo tvrdo bez dva važna igrača, borili smo se, dobili evroligaša u jednoj napetoj i teškoj utakmici. Igrali smo kao tim i na kraju dobili jednu veliku utakmicu kod kuće", rekao je trener Partizana Trinkijeri posle pobede nad ekipom Budućnosti.

Košarkaši Partizana ostvarili su veliku pobedu u 19. kolu ABA lige. Crno-beli su sa 76:67 nadigrali favorizovanu Budućnost, aktuelnog prvaka regionalnog takmičenja.

Ono što je još važno u ovoj pobedi, u slučaju da se za plej-of Jadrana bude gledao međusobni skor, Partizan je sada osigurao prednost u tom segmentu.

Već od početka meča videlo se da će oba tima igrati veoma borbeno i agresivno. Budućnost je pružila žestok otpor, ali su crno-beli postepeno gradili prednost i išli ka pobedi. Košarkaši trenera Trinkijerija naročito su dobar utisak ostavili u odbrani, što je verovatno i bilo presudno u ovom duelu.

Partizan je od prve četvrtine vodio, ali su Podgoričani uspevali da održe rezultatski priključak. Na pauzi posle prvog poluvremena crno-beli su imali samo jedan poen prednosti. U trećoj, odlučujućoj četvrtini Lendejl se posebno istakao i dao veliki doprinos naporima Trinkijerijevih košarkaša da uvećaju razliku u svoju korist. U poslednjoj deonici utakmice, posle velike borbe, crno-beli su konačno došli do nedostižne prednosti.

Najefikasniji u Partizanu bio je Džok Lendejl sa 23 poena. Nikola Janković je ubacio koševe za 12, a Renfro je veče završio sa 10 poena i 11 asistencija. U timu Budućnosti najbolji igrač je bio Edvin Džekson sa 19 poena, Kol je ubacio 14.

"Čestitam mojim igračima na velikoj borbi. Igrali smo tvrdo bez dva važna igrača, borili smo se, dobili evroligaša u jednoj napetoj i teškoj utakmici. Igrali smo kao tim i na kraju dobili jednu veliku utakmicu kod kuće. To nam je malo falilo", rekao je posle utakmice trener Partizana Andrea Trinkijeri.

Partizan sada ima 13 poena i šest poraza, isto koliko i Budućnost, koja je samo zbog bolje koš razlike na trećoj poziciji, jedno mesto ispred Partizana na tabeli ABA lige.

Partizan – Budućnost 76:67

Partizan: N. Janković 12, Pejdž 9, Trifunović, Si 9, Marinković 0, Gegić 4, Veličković, Pecarski, Renfro 10+11, S. Janković 7, Lendejl 23, Gagić 2.

Budućnost: Džekson 19, Kol 14, Šehović, E. Klark 12, Barović 7, K. Klark 9, Šehović, Gordić 2, Bitadze 2, Popović 2, Bel 0, Nikolić 0.