Veliki preokret Krajinovića na startu Australijan opena

Filip Krajinović uspešno je prebrodio start takmičenja na Australijan openu. Srpski teniser načinio je podvig u prvoj rundi eliminisavši Italijana Marka Čekinata posle velike borbe u pet setova rezultatom 4:6, 0:6, 6:1, 7:6 i 6:4.

Krajinović je očajno ušao u meč u protiv 18. tenisera sveta, u prva dva seta osvojio je svega tri gema tako da se suočio sa velikim zaostatkom. I pored činjice da mu malo toga polazi za rukom i zaostatka od dva seta, srpski teniser je uspeo da pronađe formulu za totalni potpuni povratak u meč. Tako nešto najavio je fuzioznom igrom u trećem setu, kada je rivalu prepustio svega jedan gem. Naredni set je i prelomio meč. Čekinato je došao do brejka na samom startu četvrog seta, a Krajinović je ribrejkom odgovorio tek u desetom gemu, što je set odvelo u tajbrejk.
Čekinato je propustio jednu meč loptu u tom delu igre i Krajinović je uspeo da osvoji set za izjednačenje. Srpski teniser je tada stekao veliku psihološku prednost,  što je iskoristio i uz brejk na početku pete deonice došao do velike pobede.
U narednom kolu, Krajinović će se sastati sa Jevgenijem Donskim iz Rusije koji je izbacio Lasla Đerea.