Zvezda arhivirala Spartaks

Fudbaleri Crvene zvezde preskočili su prvu stepenicu na putu ka plasmanu u Ligu šampiona. U premijernoj utakmici pred svojim navijačima u novoj sezoni crveno-beli su savladali letonski Spartaks rezultatom 2:0, u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija za elitno takmičenje.

Posle prvog meča bez golova, igrači šampiona Srbije su se dugo mučili da slome otpor borbenog protivnika. Presudio je ulazak Pavkova sredinom drugog dela, a nedugo zatim Zvezda je u razmaku od tri minuta postigla dva gola i prebrinula sve dileme.

Izabranici Vladana Milovića su odmah na startu duela nametnuli inicijativu, ali su imali velikih problema da probiju bunker letonske ekipe. Domaći igraći su uspeli da naparave par poluprilika preko Ebisilia, Milića i Bena, međutim realizacija je izostala.

Slična slika viđena je u početkom nastavka. Igra bez klasičnog napadača nije davala očekivane rezultate pa je strager Milojević odlučio da uvede Pavkova. Zvezda je napala još agresivnije i milimetri su je delili od postizanja gola u 65. minutu, kada je Radonjić umesto mreže pogodio stativu. Ipak, pritisak Zvezde je konačno urodio plodom u 78. minutu. Pavkov je posle kornera prebacio loptu kod druge stative, a Benu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Tri minuta kasnije posle akcije Bena i Stojkovića, Krstičić je petom zahvatio loptu i efektno pogodio za konačan rezutlat.

Zvezda će u drugom kolu igrati sa šampionom Litvanije Suduvom, koji je iznenadio u prvoj rundi eliminisavši kiparski APOEL.

Prvi meč na programu je 24. ili 25. jula u Beogradu, a revanš u gradu Marijampolu 31. jula ili 1. avgusta.