Zvezda bolja od Vojvodine (video)

Kao što se i očekivalo, dva tima su vodila veliku borbu na terenu, a prvi je do gola stigao Pavkov, koji je, na asistenciju Vukanovića u 25. minutu doneo vođstvo Zvezdi. Navijači domaćina nisu dugo čekali na izjednačenje. U 36. minutu Drinčić je iz prekida odigrao pas za Stojkovića, koji je dobro iskoristio šansu za poravnjanje rezultata. Sa uzbuđenjima na terenu nastavljeno je i u drugom poluvremenu, a najbolje se snašao Garsija, koji je sjajnim golom dostojnim televizijskih špica doneo novu prednost i pobedu Crvenoj zvezdi i to u 59. minutu, posle kornera Pavkova.

Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu u derbi susretu sedmog kola Superlige. Na utakmici u Novom Sadu gosti su slavili sa 2:1, golovima Pavkova i Garsije. Za Vojvodinu strelac je bio Stojković.

Kao što se i očekivalo, dva tima su vodila veliku borbu na terenu, a prvi je do gola stigao Pavkov, koji je, na asistenciju Vukanovića u 25. minutu doneo vođstvo Zvezdi. Navijači domaćina nisu dugo čekali na izjednačenje. U 36. minutu Drinčić je iz prekida odigrao pas za Stojkovića, koji je dobro iskoristio šansu za poravnjanje rezultata.

Sa uzbuđenjima na terenu nastavljeno je i u drugom poluvremenu, a najbolje se snašao Garsija, koji je sjajnim golom dostojnim televizijskih špica doneo novu prednost i pobedu Crvenoj zvezdi i to u 59. minutu, posle kornera Pavkova.

“Mislim da je večerašnja utakmica u prvom poluvremenu bila ravnopravna. Znali smo ko će igrati za Zvezdu i da će nastupiti sa trojicom pozadi, kao i što smo za Vukanovića znali da će igrati levo i izvlačiti se na kontra nogu. Iskoristio je nepažnju mojih igrača, koji su se umesto na njega bili fokusirali na sudiju. Izveli su brzo faul, Vukanović je ostao sam na levoj strani i lepo centrirao, što je iskoristio Pavkov, a takav gol ne sme da nam se desi, pogotovo ne protiv ekipa kao što je Crvena zvezda”, rekao je posle utakmice trener Vojvodine Nenad Lalatović.

Vojvodina – Crvena zvezda 1:2
Stadion: Karađorđe (Novi Sad).
Gledalaca: 10.000.
Sudija: Jovan Šegrt.
Strelci:  Pavkov u 25. i Garsija u 59. za Crvenu zvezdu, a  Stojković u 36. minutu za Vojvodinu.

Vojvodina: Rockov, Devetak, Đurišić, Saničanin, Drinčić, Bojić, Gemović (od 60. Nikolić), Stojković, Veselinović, Đuričin (od 70. Zukić), Eze (od 80. Kokir). Rezerve: Simić, Topić, Zukić, Kokir, Vučić, Đurić, Nikolić.

Crvena zvezda:  Borjan, Pankov, Milunović, Degenek, Gobeljić, Žander, Kanjas (od 90. Krstović), Jovančić, Garsija (od 67. Vulić), Vukanović (od 60. Simić), Pavkov.
Rezerve: Popović, Rodić, Petrović, Vulić, Ivanić, Simić, Krstović.
Žuti karton: Simić (Crvena zvezda).