Zvezda je u Ligi šampiona: Degenek i Ben junaci crveno-belih

Crvena zvezda je u Ligi šampiona, prvi put od kako se ovo takmičenje organizuje pod tim imenom i u sadašnjem formatu. Prvak Srbije je do velikog uspeha došao remijem sa austrijskim Salcburgom. Nakon beogradskih 0:0, revanš meč dva tima završen je sa 2:2.

Nije sve počelo dobro za ekipu trenera Milojevića. Salcburg je na svom terenu od početka utakmice krenuo žestoko da napada, imao veći posed i opasnije prodore. Možda najveću šansu Salcburg je propustio u 10. minutu, kada je katastrofalna greška Zvezdine odbrane prošla nekažnjeno. Vođstvo Austrijancima doneo je Dabur u 45. minutu, pa su crveno-beli u lošem raspoloženju otišli na poluvreme. Uvodni minuti drugog poluvremena nisu doneli ništa bolji razvoj situacije. Savić je na ivici kaznenog prostora oborio protivničkog fudbalera, a sa bele tačke drugi gol svom timu doneo je ponovo Dabur.

Zvezda je posle toga srećom uspela da se odbrani od nekoliko opasnih napada. Nakon što je Pogrančić neoprezno zakačio pri skoku Pavkova, kojem je sekund pre toga povređena glava prilikom sudara sa protivničkim igračem, došlo je do pravog koškanja, u kojem je najratoborniji bio Krstičić.

Na scenu je stupio Miloš Degenek, koji se iskupio za, do tada nešto slabiju igru i upitio sjajan centaršut ka Benu koji je uspeo da smanji prednost domaćina. Nepun minut kasnije šok fudbalera Salcburga bio je potpun - Degenek je spretno uputio novu loptu prema Benu, koji je i doneo veliki remi, kojim su crveno-beli došli do istorijskog uspeha.

Salcburg – Crvena zvezda 2:2 (prvi meč 0:0)
(Dabur 45, 48p – Ben 65, 66)

Salcburg: Stanković – Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer – Hajdara, Volf, Samaseku, Šlager (Prevljak 83) – Daka (Jabo 69), Dabur

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić, Krstičić – Simić (Jovančić 37), Ben, Radonjić (Gobeljić 81) – Milić (Pavkov 49)