Zvezda maksimalna posle prve faze

Prvi deo nadmetanja crveno-beli su zatvorili trijumfom nad ekipom Borca pred svojim navijačima rezultatom 86:56.

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su maksimalan učinak u grupnoj fazi Superlige. Prvi deo nadmetanja crveno-beli su zatvorili trijumfom nad ekipom Borca pred svojim navijačima rezultatom 86:56.
Može se slobodno reći da su domaći košarkaši prespavali prvo poluvreme, dok je buđenje u drugom donelo još jednu ubedljivu pobedu.
Borac je mučio od sredine prve deonice do poluvremena, vodio sa 31:35, a na veliki odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom (37:37).
Mnogo jača igra Zvezde u defanzivi donela je drugačiju sliku u nastavku. Za nepunih osam minuta u trećoj četvrtini dozvolila je gostima samo četiri poena, potom je konstantno povečavali prednost do maksimalnih 30 poena razlike.
Najefikasniji u Zvezdi bio je Ristić sa 16 poena i 9 skokova, po 14 poena postigli su Beron i Rivers, a Dobrić se zaustavio na 10 poena. Kod Čačana se istakao Kočović sa 15 poena, Čarapić je postigao 12, a Đoković 10.
Zvezda će u polufinalu plej-ofa Superlige igrati sa Mega Bemaksom, dok će u drugom bitku voditi Partizan i FMP.