Zvezda nadigrala Dinamo sa ubedljivih 3:0

Crvena zvezda je nastavila svoj pobednički niz u Superligi. Fudbaleri Vladana Milojevića nadigrali su Dinamo iz Vranja sa ubedljivih 3:0.

Vranjanci su utakmicu počeli prilično borbeno, što je pomalo iznenadilo crveno-bele, znajući da je njihov protivnik ekipa koja ima 13 poraza u Superligi. Ipak, sa početnom inicijativom domaćina Zvezda je brzo izašla na kraj, a već posle dvadesetog minuta situacija na terenu se okrenula u korist gostiju.

To je najbolje iskoristio Stojiljković za prvi gol na utakmici postignut u 28. minutu. Prednost je udvostručio Babić početkom drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je Simić u 57.

“Mislim da smo zasluženo pobedili, želeli smo da ovaj deo pred preko potrebnu pauzu završimo na najbolji mogući način. Imali smo određenih kadrovskih problema, momci koji su bili na terenu su jako dobro odigrali i zbog toga sam srećan i zadovoljan. Iako imamo igrače koji nemaju dosta utakmica u nogama, svaki trenutak znaju da iskoriste. estitam i Dinamu na partiji, ovo nam je za kratko vreme drugo gostovanje, a Zvezda ima mnogo navijača i drago nam je kada gostujemo u Surdulici i Vranju. Dinamo je novajlija i jako mu je teško da igra van Vranja, u suštini kao gost i kada je domaćin. Videlo se u Kupu koliko im znače navijači. Mislim da bi mogla da se malo spusti lopta i da se nađe neko rešenje da Dinamo igra u svom gradu”, rekao je posle utakmice trener gostiju Vladan Milojević.

Zvezdi je ovo 15. pobeda u dosadašenjem delu prvenstva, u kojem crveno-beli nemaju poraz, već samo jedan remi. Dinamo je ostao na poslednjem mestu tabele šampionata Srbije.

Dinamo Vranje – Crvena zvezda 0:3
Stojiljković 28, Babić 48, Simić 57

Dinamo Vranje: Đurić - Veskovac, Gašić, Vukajlović, Sićović - Antić, Karapandžić - Plavšić, Nedeljković, Suraka - Dimitrov. Trener: Radmilo Jovanović

Crvena zvezda: Popović - Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić - Jovičić, Ebisilio - Simić, Marin, Milić - Stojiljković. Trener: Vladan Milojević