Zvezda nije blistala, ali je ipak došla do nove ubedljive pobede u ABA ligi

Košarkaška ekipa Crvene zvezde ostvarila je ubedljivu pobedu nad Olimpijom u ABA ligi. Crveno-beli su u regionalnom prvenstvu do sedmog trijumfa stigli rezultatom 83:60.

Iako su ove sezone imali i boljih nastupa, Zvezdini košarkaši su zahvaljujući nešto angažovanijo igri u drugom poluvremenu trijumfovali uz veliku prednost.

Najzaslužniji za pobedu je bio Bili Beron koji je odličnim nastupom anulirao sve slabe faze u igri beogradskog tima. On je i bio najefikasniji sa 15 poena. Pratio ga je Mohamad Faje sa 12. Po 10 su u koš ubacili Cirbes i Dobrić. Na drugoj strani stakao se Skoti Rejnolds sa koševima za 17 poena.

Najveći problem za goste bila je igra bez pravog ritma i sa puno prekršaja, što Olimpija srećom nije uspela da iskoristi.

“Odigrali smo dobru utakmicu, svih 40 minuta. Mislim da su svi igrači dali svoj učinak da na kraju izgleda da se dobilo lako. Olimpija je pružila otpor u prvom poluvremenu, pokušala da odigra čvrsto u odbrani i dobro u napadu. Mislim da smo odigrali dobrih 40 minuta i da smo zasluženo pobedili", rekao je posle meča Milan Tomić, trener crveno-belih.