Zvezda nokautirala Olimpijakos u poslednjim minutima utakmice

Olimpijakos je poveo u 37. minutu. Vulić je izjednačenje doneo u 62, a potpuni preokret obezbedili su golovima Milunović u 87. i Boaći u 90. minutu. Crveno-beli su od 57. minuta imali igrača više. Posle ove pobede Crvene zvezde i poraza Totenhema od Bajerna 7:2 u Londonu crveno-beli su na drugom mestu u grupi.

Crvena zvezda je zabeležila prvi trijumf u grupnoj fazi Lige šampiona pošto je na stadionu "Rajko Mitić" pobedila grčki Olimpijakos sa 3:1 (0:1).

Atinjani su došli u vođstvo golom Rubena Semeda u 37. minutu kada je, na dugi pas iz slobodnog udarca, loptu sa ivice peterca levom nogom poslao u gol iza leđa Borjana koji je pogrešno procenio, očekujući ubacivanje u sredinu. Zvezda je imala priliku da izjednači u 45. minutu, ali je Jovančić u skoku atraktivnim udarcem slabo šutirao sa sedam-osam metara u donji desni ugao pa se na odmor otišlo sa vođstvom grčkog tima.

U drugom poluvremenu Zvezda je zaigrala znatno ofanzivnije, a u 63. minutu takva igra se isplatila izjednačujućim golom Miloša Vulića. Nemanja Milunović je u 86. minutu doneo Zvezdi vođstvo od 2:1, a Ričmond Boaći stavio tačku na meč golom u 90. minutu za konačnih 3:1.

Zvezda je od 58. minuta imala igrača više kada je isključen Benzai.

Posle ove pobede Crvene zvezde i poraza Totenhema od Bajerna 7:2 u Londonu crveno-beli su na drugom mestu u grupi.

Crvena zvezda – Olimpijakos 3:1
Golovi: Miloš Vulić 62. Nemanja Milunović 87. i Ričmond Boaći 90. minut za Zvezdu – Ruben Semedo 37. minut za Olimpijakos

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Tomane.
Olimpijakos: Žoze Sa - Torosidis, Semedo, Merija, Cimikas - Kamara, Buhalakis - Benzija, Lovera, Masuras - Gerero.