Zvezda sigurna protiv Voždovca

Crvena zvezda je došla do još jedne, gotovo rutinske pobede u domaćem prvenstvu. U 18. kolu Superlige crveno-beli su na svom terenu nadigrali Voždovac rezultatom 2:0, čime su potvrdili zvanje jesenjeg prvaka Srbije.

Iako je domaći tim od početka bio bolji na terenu, imao je i Voždovac svojih prilika. Rezultat su golovima postigli Lorenco Ebisilio i El Fardu Ben.

Zvezda je od prvih minuta utakmice stvarala šanse pred golom gostiju, ređali su se ozbiljni pokušaji Krstičića, Babića, Pavkova, Bena i Veljka Simića. Trud se isplatio u 28. minutu kada je Pavkov poveo akciju iz koje je Gobeljić asistirao Ebisiliju za 1:0. Nije se dugo čekalo na drugi gol. Samo pet minuta kasnije Pavkov je ponovo pokrenuo akciju i ovaj put direktno asistirao Benu koji postavlja konačan rezultat.

Iako su domaći fudbaleri nastavili sa napadim, Voždovac je imao veliku šansu u 38. minutu. Rezultat je ostao nepromenjen, a u drugom poluvremenu, Zvezda je kontrolisala igru i tako uspela da sačuva rezultat, ali ne i postigne novi gol.

“ Bila je dobra utakmica, bez obzira na sve Voždovac je ekipa koja želi da igra i da počinje akcije iz poslednje linije. Želim mu da počne i sa osvajanjem bodova i da se vidimo u plej-ofu. Mogu da budem zadovoljan jer smo imali na terenu Dušana Jovančića i Milana Pavkova posle duže pauze zbog povreda, biće im potrebno malo da dođu do ritma. Zadovoljan sam i igrom, postojali su delovi meča gde je trebalo da se ponašamo drugačije, da ne dolazi do konfuzije i da od apsolutne kontrole uz neki primljen gol dođe do nervoze, što nije potrebno”, zakjljučio je posle utakmice trener crveno-belih Vladan Milojević.

Crvena zvezda sada na prvom mestu tabele ima 50 bodova, dok je Voždovac 13. sa samo 16.

Crvena zvezda – Voždovac 2:0
Ebisilio u 28' i Ben u 33'

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić, Jovančić (od 60' Marin), Krstičić, Ben, Ebisilio, Simić (od 60' Čaušić), Pavkov (od 79' Boaći).

Voždovac: Ilić, Maksimović (od 76' Mašović), Milunović (od 63' Duronjić), Kovačević, Stuparević, Luković, Mihajlov, Purtić, Pavlović (od 63' Zličić), Jovanović, Ćirković.