Šok u plavom delu Mančestera, Ronaldo u suzama

Premijerno veče Lige šampiona u grupama E, F, G i H, obeležio je veliki šok za navijače Mančester sitija i crveni karton Kristijana Ronalda u njegovom debiju za Juventus u elitnom takmičenju.

Lion je odneo veliku pobedu sa gostovanja u plavom delu Mančestera rezultatom 2:1. Domaći su velikom greškom u defanzivi dali vetar u leđa gostima. Delf je promašio loptu, a poklon nije propustio da iskoristi Korne u 27. minutu. Agoniju jednog od najvećih favorita za plasman u samu završicu elitnog takmičenja nastavio je Fekir, koji je pogodio u samom finišu prvog dela. Izabranici Pepa Gvardiole su pokušavali svim silama da upišu makar bod, ali su svi pokušaji rezultatirali postizanjem samo jednog gola koji je upisao Silva u 67. minutu.

Juventus je startovao rutinskom pobedom na gostovanju Valensiji rezultatom 2:0, a Kristijano Ronaldo je neslavno obeležio svoj povratak u Španiju. Portugalac je dobio direktan crveni karton zbog nesportkog gesta u 29. minutu i to u momentu kada je Juventus nametnuo veliku dominaciju. Ronaldo je sa suzama u očima napustio teren, ali njegovi saigrali nisu posustali sa inicijativom. Ona se isplatila u finišu prvog dela kada je Pjanić pogodio nakon zasluženo dosuđenog penala. Odusutvo Ronalda se gotovo nije ni osetilo u igri Torinjaina. Igrao se 51. minut kade je Pjanić ponovo pogodio sa bele tačke i overio pobedu svog tima. U samom finišu je viđen još jedan penal, a Pareho je propustio priliku da ublaži poraz “slepih miševa”.